Naše rodinná chovatelská stanice se nachází v obci Žermanice na krásném místě s výhledem na panoramata hor, se spoustou zelené plochy pro výběh našich psích miláčků. Pro majitele štěňat zajišťuji službu hlídání o dovolených, poradenskou službu ve výcviku a výchově štěňete.

kotce

Vesnice Žermanice patří pod okres Frýdek Místek a náleží pod město Frýdek Místek. Obec Žermanice se rozkládá asi devět kilometrů severovýchodně od Frýdku Místku. Počet trvale žijících osob v této obci se pohybuje kolem 250 obyvatel. Protéká zde řeka Lučina. Obec je vzdálena 13 km od polských hranic. Dominantou obce je přehrada vybudována v r. 1951-1958 na říčce Lučině.

Přehradní jezero leží na ploše 248 ha. zaplavuje údolí v délce 5 km a nax. šířce 2,2 km, největší hloubka je 25m. Tato přehrada je vhodná a hodně využívaná k rekreaci, ke koupání, vodním sportům a rybaření. Po výstavbě přehrady vznikla přírodní památka Žermanický lom.

V nádrži žije spousta druhů ryb, ulovíte zde tradičního kapra nebo cejna, ale i velké štiky a candáty, líny, úhoře, okouny, amury atd. V okolí jsou postaveny četné soukromé chaty a hotely, tábořiště, autokempink a několik restaurací.